Predikanten

Lijst van predikanten sinds de Reformatie

Onder aan de lijst zijn een aantal portretten opgenomen van enkele predikanten.

 

 

Gekomen van:

Vertrokken naar:

1.

Johannis Horstius

1576

Nieuwerkerk

1582

-overleden-

2.

Gijsbertus Samuelsz.

1583

Aelst

1586

-ontslagen-

3.

Joachimus (Jochem) Horstius

1586

-proponent-

1601

Alphen

4.

David Arnaldi Timmerman

1601

-proponent-

1604

Schoonhoven

5.

Sibrandus Sixti Sixtus

1604

-proponent-

1608

Ochten

6.

Anthonis Adriaensz Nautius (Nout)

1608

-proponent-

1644

-emeritaat-

7.

Regnerus (Reynier) Oppervelt

1644

-proponent-

1650

-overleden-

8.

Wilhelmus Ackersdyck

1651

-proponent-

1678

-overleden-

9.

Adamus van Halen

1678

-proponent-

1719

-overleden-

10.

Theodorus Bosch

1720

-proponent-

1741

-overleden-

11.

Jacobus Gordon

1742

Zunderdorp

1753

Bergen op Zoom

12.

Andreas Klink

1753

Goedereede

1759

-ontslagen-

13.

Gabriël van Normandië

1760

Aalsmeer

1764

Barneveld

14.

Johannes Alting

1764

Schellinkhout

1767

Nijkerk

15.

Jacobus Ghevallier

1768

Bussem

1771

Schoonhoven

16.

Cornelis Brinkman

1772

Alblasserdam

1774

Dirksland

17.

Abraham Rutgers

1774

Doorn

1777

Oostzaan

18.

Petrus W. Schierbeek

1777

Cornjum

1780

Paramaribo

19.

Cornelius Philippo

1781

Kedichem

1788

Amersfoort

20.

Gosselius Habbema

1788

Wijnjetjerp

1792

Oud-Beijerland

21.

Gerrit Mettengang

1793

Portugaal

1796

Bergambacht

22.

Reinhardus E. Vetter

1797

St. Maartensdijk

1812

-overleden-

23.

Jacobus J. le Roy

1813

Sprang

1850

-overleden-

24.

Henricus Z.A. Gutteling

1852

Scherpenisse

1877

-emeritaat-

25.

Th.H. van Dolder

1877

Nisse

1910

-emeritaat-

26.

Marcus B. Verkerk

1913

Tholen

1917

Polsbroek

27.

F.F.J. van de Plassche

1918

Den Ham

1920

Krimpen aan den Lek

28.

Daniël Bax Hzn

1924

Noorden

1928

Puttershoek

29.

Cornelius Vlasblom

1929

Ter Aar

1931

Wapenveld

30.

Marcus B. Verkerk

1932

Mijdrecht

1937

Daarle

31.

Th.G. Vollebregt

1937

Hoornaar

1946

Ermelo

32.

Jan Chr. Wolthers

1950

Nyega

1958

-emeritaat-

33.

Arie Jonkers

1959

Schalwijk

1966

Otterlo

34.

Willem van Gorsel

1967

-kandidaat-

1972

Ridderkerk

35.

Cornelis van Sliedregt

1973

-kandidaat-

1977

Wapenveld

36.

Pleunis de Jager

1979

-kandidaat-

1984

Schoonhoven

37.

Nicolaas P.J. Kleiberg

1985

Vinkeveen

1990

Veenendaal

38.

Pieter Jan Teeuw

1991

Moordrecht

1995

Veenendaal

39.

Anthonie van Lingen

1997

-kandidaat-

2003

Kinderdijk

40.

Leendert de Wit

2004

-kandidaat-

2009

Bleskensgraaf

41.

Pieter Marinus van 't Hof 

2009

 -kandidaat-

 2014

 Huizen

42.

Marco Kreuk

2017

Noordhorn Saaksum